הנגשת אתרים

הנגשת אתרים היא היום חובה ע״פ תקנות חוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות תשנ"ח-1998, החל מה-25 באוקטובר 2013, כל אתר קיים אשר מעניק שירות או מידע לציבור צריך להיות נגיש. רמת ביצוע ההתאמות נקבעת בהתאם למהות הגוף המפעיל את האתר.

אז בטח אתם מתענינים על

עד מתי צריך להנגיש את אתר האינטרנט?

הנגשת אתרים ?  כל אתר קיים מחוייב להנגיש את אתרו בתוך 3 שנים (36 חודשים) מיום כניסת התקנות לתוקף (כלומר, עד 25/10/2016).

כל יישום או עמוד שיתווסף לאתר הקיים לאחר שהונגש, חייב להיות נגיש גם הוא מרגע השקת היישום לשימוש הציבור.

אתר חדש שמועלה לשימוש הציבורצריך להיות נגיש מרגע השקתו לשימוש הציבור.

מה זה הנגשת אתרים?

הנגשת אתרים quanet

הנגשת אתרים quanet

הנגשת אתרים נותנת הזדמנות שווה לאנשים בעלי מוגבליות לגלוש ברחבי האינטרנט. האינטרנט הפך למשאב חשוב בתחומים רבים: חינוך, תעסוקה, ממשלה, מסחר, בריאות, נופש ועוד. זה חיוני שהאינטרנט יהיה נגיש על מנת להעניק גישה והזדמנות שווה גם לאנשים עם מוגבלויות. אינטרנט נגיש יכול לעזור לאנשים עם מוגבלויות לקחת חלק פעיל בחברה. הנגשת אתרי אינטרנט מאפשרת לאנשים בעלי מוגבלויות להבין, לנווט, ולתקשר באמצעות האינטרנט. זה פתרון יעיל גם עבור מבוגרים שחוו שינויים ביכולותיהם עקב הזדקנות.

הנגשת אתרים מעניקה פתרונות לכל סוגי המוגבלויות שמשפיעות על גישה לאינטרנט, כולל פתרונות חזותיים, פתרונות למגבלות בשמיעה/ בדיבור, מגבלות פיזיות, מגבלות קוגניטיביות ונוירולוגיות.

ישנם מיליוני אנשים בעלי נכויות, המשפיעות על שימושם באינטרנט. כיום, לרוב אתרי האינטרנט ולרוב תוכנות האינטרנט יש חסמים שמקשים על אנשים רבים עם מוגבלויות להשתמש באינטרנט.

הפיכת אתרכם לנגיש

כחלק מפתרונות חווית המשתמש אנו מתמחים בפיכת אתר אינטרנט לנגיש יכולה להיות תהליך פשוט או מורכב, הדבר תלוי בגורמים רבים כגון סוג התוכן באתר, גודלו ומורכבות האתר. QUANET מומחים בהנגשת אתרים ויחד נעזור לכם להפוך גם את האתר שלכם לנגיש.חוק הנגישות – פירוט תקנות נגישות השירות – נגישות אתרים